Størrelser
Stor i størrelsen.Baseret på returneringer anbefaler vi, at du vælger en størrelse mindre.(Hvis du normalt bruger størrelse 40, så bestil 39 1/3)
Cricket-sneakers med ydersål i gummi for bedre greb.
Disse Howzat Spike-sneakers er designet med klubkampe og cricket-turneringer i tankerne. De har en fantastisk blanding af støtte og holdbarhed til de lange weekendkampe. Disse sneakers har en blød kant i mesh, fuld mesh-pløs og hælfor i mesh, der arbejder sammen for at kontrollere fugt og hjælper med at holde dine fødder tørre og veltilpasse. Den gennemgående rillede gummisål med syv Champ-hærdede stålpigge giver pålideligt greb på bløde cricketbaner. Uanset om du bowler eller slår, er disse adidas-sko din pålidelige partner til dine cricketkampe.

- Almindelig pasform
- Snørebånd
- Overdel i tekstil og syntetisk materiale
- Indersål i tekstil
- Ydersål i gummi
- Produktfarve: Cloud White / Aurora Onix / Lucid Tangerine
- Produktkode: JQ8550
HOWZAT SPIKE sneakers
Størrelser
Stor i størrelsen.Baseret på returneringer anbefaler vi, at du vælger en størrelse mindre.(Hvis du normalt bruger størrelse 40, så bestil 39 1/3)






